Komplo teorisyenlerini harekete geçiren UFO görüntüleri
Görüntü Tarihi:
Roswell UFO vakasına ait yeni görüntüler ortalığı karıştırdı!

Yorumlar

Dünyanın en ünlü UFO olaylarından biri olarak bilinen Roswell UFO vakasına ait, içerisinde taşınan uzaylıların da olduğu iddia edilen yeni görüntüler yayınlandı.

Video paylaşım sitesi YouTube'a Roswell UFO vakasına ait olduğu iddia edilen yeni bir video yüklendi.

Yeni görüntülerin yayınlanmasının ardından komplo teorisyenleri bir sedye üzerinde taşınan uzaylı cesedinin görüntülerde gözüktüğünü ileri sürdü.

Çok net olmayan video, 'Roswell UFO vakası uzaylı bedeni görüntüsü' başlığı ile yayına konuldu.

Görüntülerde, insan bedenini andıran bir ceset etrafında toplanan bilim insanları görünüyor.

1947 yılında ünlü 51. Bölge civarında meydana gelen UFO kazası için yetkililer, düşen cismin bir askeri hava balonu olduğunu duyurmuştu.

Fakat olayın yaşandığı yıldan bu yana çok sayıda komplo teorisi üretildi.

1990'lı yıllarda ardı arkası kesilmeyen komplo teorilerine bir son vermek için ABD'li yetkililer, düşen cismin Mogul Projesi adı verilen bir program kapsamında nükleer test taraması gerçekleştiren askeri bir balon olduğunu açıkladı.

Mogul Projesi'nin dönemin bir diğer büyük gücü olan Sovyetler Birliği'nin gerçekleştirdiği atom bombası testlerini kontrol etmek amacıyla düzenlendiği belirtildi

Bu açıklamayı kabul etmeyen çok sayıda kişi ABD askeri kuvvetlerinin projenin amacını sakladığını düşünüyor. 

Kazadan 30 yıl sonra 51. Bölge'de çalışan kişiler tarafından yazılan yüzlerce notta, 1947 yılında Roswell yakınlarında bir UFO kazası olduğu belirtiliyor.

Kazanın gerçekleştiği 1947 yılından bu yana UFO ve uzaylı temalı birçok kitap yazıldı, film ve televizyon dizisi çekildi.

Roswell UFO vakası iddiaları 1995 yılında geniş bir cam fanus içerisinde bir uzaylı bedeninin olduğu görüntülerin yayınlanmasıyla doruk noktasına ulaştı.