İnsanları öldürebilecek 10 sevimli hayvan
Görüntü Tarihi:
İlk bakışta sevimlilik abidesi gibi görünselerde bu hayvanlar insanlar için ölümcül olabiliyor!

Yorumlar

10 - Panda
Pandalar biraz utangaç yaratıklardır, insanların bulunduğu bölgelere pek girmek istemezler. Bu da onların yaşam alanını oldukça kısıtlar.Pandaların sevimli oldukları onların tehlikesiz oldukları anlamına gelmez. Bir tehlike anında her canlıyı öldürebilirler. Aslında pandalarında bir ayı olduğunu unutmamak gerek.
9 - Fil 
İnsana yakınlığıyla bilinen filler her yıl sadece 100 kadar insanı öldürüyor. Görünen o ki "Fil hafızası" terimi gerçekten doğru. Eğer bir file yanlış birşey yaparsanız bunu asla unutmayacaktır! Filler bir tehtit algılamadıkları sürece birşey yapmazlar. 
8 - Yunus
Unutmayın: yunuslar da vahşi hayvanlardır.Nasıl ki televizyonlarda köpekbalıklarını "sıradışı katiller" olarak beyninize kazıdıysa, yunusları da "insanların süper dostu" imajıyla beyninize kazımıştır. Bu da koca bir yalandır. Yunuslar, eğitilmedikleri sürece, insanların dostu falan değildirler. Yunuslar, denizlerin en yırtıcı türleri arasındadırlar. İnsanları çok kolay birşekilde öldürebilirler.
7- Mavi Halkalı Athapot
Öyle sevimli olduğuna bakmayın. Kuvvetli bir zehri vardır ve insanlar için ölümcüldür. Zehirlenme belirtileri genelde ilk gebeleme, karıncalanma, uyuşukluk, böbrek yetmezliği ve nefes almada zorluktur. En son ise kurban felç geçirerek ölür.
6 - Kuğu
Kuğuların muhteşem zariflikleri ve suda yüzmeleri hepimizi büyüler. Fakat, dünyada pek çok insan kuğular yüzünden sakatlanıyor ya da ölebiliyor. Çünkü, kuğu yapı olarak sinirli bir hayvandır. Kanatları ve gagaları çok kuvvetlidir. Pek çok insan, kuğu sevmek isterken kolundan , bacağından yada başından yaralanmış ve ölümlü vakalar bile olmuştur.
5 - Ok kurbağası
Bu küçük sevimli kurbağanın zehri bilinen en etkili zehirden bile 250 kat güçlüdür. Boyu yalnızca 2,5 cm olmasına rağmen, bir insan ona dokunduğu anda vücuduna 400 farklı alkali zehir yayılmaya başlar. Zehir kana karışırsa 1 dakika içerisinde öldürebilir. Derisindeki zehir 30.000 fare ya da 150 insanı öldürebilecek güçtedir. 
4 - Kirpi
Dünyanın belki de yüzü en güzel olan hayvanıdır. Bu kadar sevimli ve tatlı olan kirpilerin oklarında bulunan bir zehir, hemen sizi öldürebilir. Fakat, bu zehirli kirpiler ülkemizde yaşamıyor. Ormanda yaşayan bu kirpi türü, ağaçlardan ve bitkilerden aldığı kimyasalları bir savunma mekanizması olarak oklarında zehire döndürüyor.
3 - Balon Balığı
Balon balığı görüntüleriyle sevimli ama son zamanlarda ürkütücü haberlere konu olarak, bir kabus gibi ortaya çıkan, zehirli bir balıktır. Kas felci yaparak nefes darlığı yaratabilmekte, dolaşım yetmezliğine bağlı ölümle sonuçlanabilen zehirlenme yaratabilmektedir. Bir parmağı koparabilir.
2 - Şempanze 
Bu sevimli hayvanlar, parmak ısırma, yüze saldırmaları ile ünlüler. Dünyada şempanze saldırısı ile ölen ve yaralanan pek çok insan vardır. Özellikle erkekleri daha agresifdir. Gerçek hayatta şempanzeler savaşırlar, dövüşürler. Kurdukları küçük kabilelerde güç ve hiyerarşi vardır.
1 - Yavaş Loris
Sevimlilik abidesi olan bu hayvan oldukça tehlikelidir. Dünyadaki en büyük zehirlerden birine sahiptir. Bu hayvanlar zehirlerini dirseklerinde saklarlar . Burada bulunan zehir kesesini emen loris, zehri ağzına iyice yayarak tükürükleriyle aktive ettikten sonra ölümcül ısırığını atar.